Site Rengi


Ev Taşımada Dev Kampanya
2+1 Ev 1000TL 3+1 Ev 1250TL
BUTON METNİ

KOLİLEME HİZMETİ

         EVDEN EVE KOLİLEME HİZMETİ

Taşınma denilince insanları en çok endişelendiren toplanmak, yerleşmek ve eşyaların zarar görme ihtimalidir. İnsanların kendi başına yaptığı kolileme ve paketleme işleminin yanlış ve eksik yapılması yüzünden bazı eşyalar zarar görebilir. Doğru paketleme ve kolileme işlemi için eşyaya uygun koliler seçilmeli, doğru paketlenmelidir.

Kolilerin temini de bu işlemin süreç ve kaynak gerektiren bir diğer aşamasıdır. Mahalle bakkalı, market gibi iş yerlerinden rica minnet temin edileceği gibi 100 TL ye varan meblağ karşılığında satın alma imkânı da mevcuttur. Rica minnet temin edilen koliler, genellikle amaca pek uygun olmaz. İşe yarayacak gibi koliler ikinci el koli alan geri dönüşüm işi yapanlara ederi karşılığında satılır çünkü.

Koliyi bulduktan sonra da iş bitmez gazete kâğıdı ve ya ambalaj kâğıdı ile sarılarak paketlenmesi gereken eşyaların varlığı nedeniyle bu malzemelerin temin edilmesi gereklidir. Gazeteye sarılan tabak, bardak gibi mutfak malzemelerinin kullanılmadan önce yıkanma gerekliliği başka bir iş ve maliyet aşamasını beraberinde getirmektedir.

Neyse ki son zamanlarda evden eve nakliyat firmalarının geliştirdiği harika çözümler sayesinde bu endişelerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Taşıma şirketleri kolileme ve yerleştirme işlemini de hizmetlerine dahil edebilmektedir. Taşınmanız gerektiğinde sanal ortamda araştırdığınız ve güvenilir bulduğunuz bir firmayla görüşüldüğünde evden eve kolileme  hizmetinin de fiyata dahil edilmesi istendiği takdirde bu zahmetli aşamadan da taşınacak olacaklar kurtulmuş olur. Firmanın fiyat teklifi verebilmesi için taşınacak eşyaları mutlaka görmesi gerekir. Eşyalara göre getirilecek aracın büyüklüğü ve ekipman belirlenir.

Taşınmanın en zor ve zaman alan aşamaları kolileme ve kolilerin açılma aşamalarıdır. Günümüzde aile fertlerinin iş hayatında daha fazla zaman geçirmesinden kaynaklı olarak, kolileme işlemi gibi zaman alan bir hizmet de taşınma şirketlerinden talep edilebilmektedir.

Kolileme hizmeti almak sadece zaman anlamında tasarruf sağlamaz. Aynı zamanda koli bulma ve boşaldıktan sonra koli kalabalığından kurtulma zahmetinden de kurtarır. Taşıma şirketi kendi getirdiği kolileri kullandığı için bir dahaki taşınma işinde kullanmak üzere getirdiği kolileri geri götürecektir. Bu tarz bir uygulama, yeniden kullanım olarak geri dönüşümle çevre koruma bilincinin yerleşmesine de katkıda bulunur.

Kolileme hizmeti veren firmalarda çalışanlar bu konuda uzmanlaştığı için kısa zamanda ve minimum zararla taşınma işlemi gerçekleştirilir. Taşınılan eve gidildiğinde ev sahibinin yönlendirmelerine göre istenirse kolilerin yerleştirme işlemi hizmeti de verilmektedir. Bekârlar ve yoğun çalışanlar için çok yararlı bir seçenek olarak sunulan bu opsiyonu ev hanımları genelde kullanmak istememektedir.

Kolileme hizmeti alamdan gerçekleştirilen taşınmalarda eşyaların kolilere yerleştirilmesi nedeniyle kırılmasından ve ya bozulmasından şirket sorumluluk almaz. Onlar sadece taşıma ve yerleştirme sırasında meydana gelen hasardan sorumlu olurlar.

Eğer kolileme hizmeti almak isteniyorsa bunu nakliye firmasıyla yapılan sözleşmede belirtmekte her iki taraf için de fayda vardır. Hangi hizmetin istendiği, bu hizmete nelerin dahil olduğu ve bütün bu hizmetler için ödenecek hizmet bedeli açık açık yazılmalıdır ki ileride meydana gelebilecek yanlış anlaşılmalara mahal verilmesin.

Bazı taşıma şirketleri, taşınma öncesi ve sonrasında  beyaz eşya montajı, mobilya montajı, avize ve perde montajı, evden eve kolileme hizmeti ve koli yerleştirme işlemleri hatta panoların duvara asılması hizmetlerinin yanında tüm taşınma yerleştirme işlemleri bitince temizlik dahi yapmaktadır. Bütün bunlar için profesyonel anlayışa sahip, işini doğru yapan firmalar tercih edilmelidir. Bu tip firmalar sigorta yaparak eşyaları taşımayı gerçekleştirmek isterler. Sigorta yapılan eşyalar, kolileme esnasında envanter kaydı altına alınır. Evden eve kolileme hizmeti veren firmalarla çalışmak bu envanter kaydının doğru oluşturulmasına da katkıda bulunur.

18 Nisan 2019
752 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonTELEFONDA TEKLİF ALMAK İÇİN