Site Rengi


Ev Taşımada Dev Kampanya
2+1 Ev 1000TL 3+1 Ev 1250TL
BUTON METNİ

Ofis Taşıma

     OFİS TAŞIMACILIĞI

İş yerlerinin taşınma prosedürleri ev taşıma prosedürlerinden pek de farklı değildir aslında. İş hacminin büyümesi ve ya küçülmesi nedeniyle değiştirilmek zorunda kalınan iş yerlerinin taşınması öncesinde ilk yapılması gereken işlem bulunan yeni ofisin ihtiyaçlara uygun hale getirilmesidir. Bütün tadilatlar bittikten sonra ancak taşınmanın gerçekleştirilmesi yapılacak en akıllıca hareket olacaktır.

Taşınma öncesinde internet ve telefon nakillerinin yeni adrese yapılması şartı unutulmamalıdır. Adres değişikliğinin tüm müşteri portföyüne bildirilmesi iletişim halinde kalınmasını kolaylaştıracaktır. Ofiste çalışan diğer insanların da iş adresleri değişeceği için bu durum tüm kurumu etkileyecektir.

        Ofis taşımacılığı firmalarından bazıları bütün bu resmi işlemleri ofis işleyişine zarar vermeden kendileri üstlenip çözüm üretiyorlar. Eğer taşınacak olan şirkette bu işleri üstlenecek becerikli bir koordinatör yoksa ofis taşımacılığı yapan firmanın bu hizmetinden yararlanmak profesyonel bir yaklaşım olacaktır.

     Taşınma sırasında dikkat edilmesi gerekenler.

         Ofis taşımacılığında istihdam edilen personel ev taşımacılığındaki personelden daha farklı donanımlara sahip olmalıdır. Ofisteki bir bilgisayarın hasar görmesi, içinde bulunan pek çok gerekli bilginin yok olmasına neden olabilir. Bilgisayar ve ofiste kullanılan diğer makinelerin bağlantılarının düzgün yapılması sağlanmalıdır. Her bir makineye ait kablo ve donanımlar o makine ile birlikte paketlenmelidir. Bir parça kablonun kaybolması durumunda o makine çalışmama riskiyle karşı karşıya kalabilir.

Masa üstü bilgisayar ekranları ve televizyonlar, özel olarak imal edilmiş hava kesecikli ambalaj malzemesiyle güzelce sarılmalıdır. Mobilyalar sınırlı olarak sökülme işlemine tabii olabilir ama genellikle ofis mobilyaları sökülmeden taşınır. Bu durum da iyice sarılmalarını ve dikkatli taşınmalarını gerektirir. Sandalyelerin metal kısımları da hava kesecikli özel ambalaj malzemesiyle sarılır.

Taşıma yapılacak aracın seçimi de önemlidir. Hacmi küçük olursa, eşyalar fazla sıkışacak ve ya dışarıda kalacaktır. Sıkışması durumunda ofis eşyalarının hasar görmelerine dışarıda kalması durumunda da tekrar gelip gitme olacağı için zaman ve iş gücü israfına neden olur. En güzel seçim eşyaları alacağı düşünülen taşıma aracının bir boy büyüğünü tercih etmek olur. Profesyonel olarak ofis taşımacılığı yapan köklü firmalar tecrübeleri ışığında bu seçimi isabetli bir biçimde yaparlar.

        Ofis taşımacılığı firmaları arasından doğru tercih yapmak için müşteri yorumları mutlaka okunmalı, şikâyet konuları üzerinde durulmalıdır. Aslında en çok tavsiye üzerine bir firma seçme yoluna gidilmesi; daha önce denenmiş ve memnun kalınmış bir firma ile taşınma işleminin gerçekleştirilmesi isabetli olacaktır.

Firma ile anlaşma yapılmalı ve resmi olarak bir sözleşme imzalanmalıdır. Ofis taşımacılığı yapan profesyonel firmaların hemen hepsinde ofis eşyaları için sigorta poliçesi düzenlenir. Sigorta bedeli de taşımacılık firması tarafından karşılanır. Ofis eşyalarına taşınma sırasında bir zarar gelmesi halinde zararın tazminini sigorta firması öder.

Ofis taşımacılığında en riskli olan durumlardan biri de dosyaların kaybolması ve ya zarar görmesi olabilir. Bu durumun önüne geçmek için dosyalar, önceden ya da her şey olup bittikten sonra yeni ofise götürülüp muhafaza altına alınmalıdır.

Sonuç olarak;

Ofis taşımacılığındaki fasılları sıralayacak olursak

*Taşınılacak yeni ofisin tadilat ve temizliğinin tamamen bitmiş olması

*Güvenilir bir firma bulunması ki bu en önemli fasıldır. Çünkü ofis taşımacılığında, kolileme ve paketleme işi ne kadar düzgün yapılırsa taşınma o kadar sorunsuz hallolacaktır.

*Bulunan firmadan istenecek ek hizmetler de dâhil olarak sözleşme yapılması

*Telefon, internet hizmeti sağlama şirketlerine ve ofis müşterilerine yeni adresin bildirilmesi.

*Taşıma gününün ofisin tatil olduğu bir güne getirilmesi.

*Taşınma

*Taşıma işlemi gerçekleştikten sonra yardımcı olan ofis çalışanları ile bir kutlama yapılması.

* Günün sonunda masa üstü bilgisayarından mail atılarak yeni adresin teyit edilmesi.

 

 

 

 

 

18 Nisan 2019
583 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonTELEFONDA TEKLİF ALMAK İÇİN